Scores & Fixtures
< Feb 27 | Feb 28 | Mar 1 >
Refresh

Barclays Premier League
Final - West Ham United 1-3 Crystal Palace
Final - Burnley 0-1 Swansea City
Final - Manchester United 2-0 Sunderland
Final - Newcastle United 1-0 Aston Villa
Final - Stoke City 1-0 Hull City
Final - West Bromwich Albion 1-0 Southampton

Spanish Primera División
Final - Granada 1-3 Barcelona
Final - Rayo Vallecano 4-2 Levante
16' - Almeria 0-0 Deportivo La Coruña
4:00 PM ET - Malaga vs Getafe

German Bundesliga
Final - Bayer Leverkusen 1-0 SC Freiburg
Final - Borussia Dortmund 3-0 Schalke 04
Final - Hannover 96 1-1 VfB Stuttgart
Final - Hertha Berlin 1-0 FC Augsburg
Final - TSG Hoffenheim 2-0 Mainz
87' - Eintracht Frankfurt 2-1 Hamburg SV

Italian Serie A
2:45 PM ET - Chievo Verona vs AC Milan

French Ligue 1
Final - Lille 2-1 Lyon
16' - Bordeaux 0-0 Stade de Reims
17' - Lens 0-0 Stade Rennes
16' - Lorient 1-0 Bastia
16' - Metz 0-0 Evian Thonon Gaillard
15' - Toulouse 0-0 St Etienne

English League Championship
Final - Birmingham City 1-0 Brentford
Final - Blackpool 1-3 Wigan Athletic
Final - Bolton Wanderers 1-0 Brighton & Hove Albion
Final - Cardiff City 0-1 Wolverhampton Wanderers
Final - Charlton Athletic 3-0 Huddersfield Town
Final - Fulham 2-0 Derby County
Final - Leeds United 2-3 Watford
Final - Reading 0-3 Nottingham Forest
Final - Rotherham United 2-1 Millwall
Final - Sheffield Wednesday 2-0 Middlesbrough
Final - AFC Bournemouth 0-0 Blackburn Rovers

English League One
Final - Bristol City 1-0 Rochdale
Final - Chesterfield 3-0 Fleetwood Town
Final - Coventry City 2-1 Milton Keynes Dons
Final - Crawley Town 1-1 Sheffield United
Final - Crewe Alexandra 0-0 Swindon Town
Final - Doncaster Rovers 2-0 Colchester United
Final - Gillingham 0-1 Barnsley
Final - Notts County 0-1 Port Vale
Final - Oldham Athletic 0-4 Preston North End
Final - Peterborough United 2-0 Bradford City
Final - Scunthorpe United 1-1 Yeovil Town
Final - Walsall 0-2 Leyton Orient

English League Two
Final - Burton Albion 0-1 Newport County
Final - Cheltenham Town 2-0 Tranmere Rovers
Final - Hartlepool United 1-0 AFC Wimbledon
Final - Luton Town 2-0 Accrington Stanley
Final - Mansfield Town 2-1 Dagenham & Redbridge
Final - Morecambe 0-2 Cambridge United
Final - Plymouth Argyle 0-2 Bury
Final - Portsmouth 0-0 Oxford United
Final - Shrewsbury Town 1-2 Northampton Town
Final - Southend United 2-0 Carlisle United
Final - Wycombe Wanderers 2-2 Stevenage
Final - York City 0-0 Exeter City

English Conference
Final - Eastleigh 4-0 Macclesfield Town
Final - AFC Telford United 0-1 Alfreton Town
Final - Aldershot Town 1-1 Dartford
Final - Altrincham 1-3 Barnet
Final - Forest Green Rovers 5-3 Southport
Final - Gateshead 0-1 Bristol Rovers
Final - Grimsby Town 1-0 Braintree Town
Final - Kidderminster Harriers 0-0 Halifax
Final - Lincoln City 0-2 Woking
Final - Nuneaton Town 1-0 Welling

Scottish Premiership
Final - Dundee United 0-2 Partick Thistle
Final - Motherwell 2-1 Inverness Caledonian Thistle
Final - Ross County 1-0 Dundee
Final - St Johnstone 0-0 Kilmarnock
Final - St Mirren 1-0 Hamilton Academical

Scottish Championship
10:00 AM ET - Alloa Athletic vs Hibernian
10:00 AM ET - Dumbarton vs Queen of the South
10:00 AM ET - Heart of Midlothian vs Cowdenbeath
10:00 AM ET - Livingston vs Raith Rovers

Scottish League One
Final - Airdrie United 4-1 Stirling Albion
Final - Ayr United 1-0 Forfar Athletic
Final - Brechin City 2-1 Stenhousemuir
Final - Peterhead 1-3 Greenock Morton
Final - Stranraer 5-1 Dunfermline Athletic

Scottish League Two
Final - Arbroath 3-3 Elgin City
Final - Berwick Rangers 0-2 Albion Rovers
Final - Clyde 2-0 Montrose
Final - East Fife 2-1 Annan Athletic
Final - East Stirlingshire 3-1 Queen's Park

Spanish Segunda División
Final - Osasuna 0-2 Lugo
Final - CD Sabadell 2-1 Alavés
Final - Real Valladolid 3-0 Sporting Gijon
Final - Barcelona B 2-4 Mallorca

Italian Serie B
Final - Catania 1-2 Frosinone
Final - Crotone 1-0 Livorno
Final - Lanciano 2-2 Cittadella
Final - Modena 0-1 Bari
Final - Perugia 2-1 Spezia
Final - Pro Vercelli 0-0 Carpi
Final - US Avellino 1-1 Ternana
Final - Varese 1-2 Brescia
Final - Virtus Entella 2-5 US Pescara

German 2. Bundesliga
Final - Nurnberg 1-1 Karlsruher SC
Final - SV Sandhausen 2-0 VfR Aalen

French Ligue 2
Final - Brest 1-1 Sochaux

Dutch Eredivisie
2nd - Vitesse Arnhem 2-1 PEC Zwolle
1st - AZ Alkmaar 0-0 Willem II Tilburg
1st - Twente Enschede 1-0 NAC Breda
2:45 PM ET - Cambuur Leeuwarden vs SC Heracles Almelo

Portuguese Liga
Suspended - CD Nacional de Madeira 0-0 Vitoria Setubal
Final - Gil Vicente 1-1 Boavista
Final - Benfica 6-0 Estoril
3:15 PM ET - Rio Ave vs Braga

Turkish Super Lig
Final - Genclerbirligi 0-0 Sivasspor
Final - Caykur Rizespor 3-0 Eskisehirspor K
12:00 PM ET - Konyaspor vs Fenerbahce

Greek Super League
8:00 AM ET - Levadiakos vs Kalloni AEL
10:15 AM ET - OFI Crete vs Panthrakikos
12:30 PM ET - PAOK Salonika vs Ergotelis

Belgian Jupiler League
12:00 PM ET - Royal Charleroi SC vs KSC Lokeren
2:00 PM ET - KVC Westerlo vs KV Oostende
2:00 PM ET - Lierse SK vs Racing Genk
2:00 PM ET - Zulte-Waregem vs KV Mechelen

Austrian Bundesliga
Final - SC Rheindorf Altach 1-0 Wolfsberger AC
12:30 PM ET - FC Magna Wr. Neustadt vs Austria Vienna
12:30 PM ET - Rapid Vienna vs SK Sturm Graz
12:30 PM ET - SV Josko Ried vs FC Trenkwalder Admira

Danish SAS-Ligaen
Final - Hobro IK 1-0 FC Nordsjaelland

Swiss Super League
Final - FC Zürich 0-0 FC Aarau
2:00 PM ET - FC Basel vs FC Vaduz

Welsh Premier League
Final - Carmarthen 2-3 Connah's Quay
Final - Port Talbot 4-0 Newtown

Mexican Liga MX
6:00 PM ET - America vs U. de G.
6:00 PM ET - Puebla vs Queretaro
8:00 PM ET - U.A.N.L vs UNAM
9:06 PM ET - León vs Santos
10:00 PM ET - Atlas vs Veracruz

Primera División de Argentina
3:00 PM ET - Tigre vs Olimpo de Bahía Blanca
4:00 PM ET - Crucero del Norte vs Rosario Central
5:15 PM ET - Unión de Santa Fe vs Lanús
6:10 PM ET - Quilmes vs Independiente
6:30 PM ET - San Lorenzo vs San Martín de San Juan

Nacional B de Argentina
3:00 PM ET - At. Paraná vs Villa Dálmine
3:00 PM ET - Ferro Carril Oeste vs Atlético Tucumán
5:05 PM ET - Gimnasia (M) vs Instituto de Córdoba
7:10 PM ET - Unión (MDP) vs Guaraní A. Franco

Primera División B de Argentina
3:00 PM ET - Comunicaciones (Mercedes) vs Flandria
3:00 PM ET - Deportivo Armenio vs Atlanta
3:00 PM ET - Tristán Suárez vs Estudiantes de Caseros
6:05 PM ET - Defensores de Belgrano vs Barracas Central
7:00 PM ET - Club Sportivo Italiano vs Merlo

Primera División C de Argentina
3:00 PM ET - Defensores Unidos vs Excursionistas
3:00 PM ET - General La Madrid vs Argentino Quilmes
3:00 PM ET - Talleres de Remedios de Escalada vs Justo José Urquiza

Ascenso MX
6:00 PM ET - Oaxaca vs Correcaminos
8:00 PM ET - Dorados de Sinaloa vs Lobos BUAP
9:00 PM ET - Coras Tepic vs At. San Luis

Brazilian Campeonato Carioca
1:30 PM ET - Madureira vs Nova Iguaçu
2:00 PM ET - Barra Mansa vs Cabofriense
0' - CR Vasco da Gama 0-0 Bangú
2:00 PM ET - Macaé vs Tigres Brasil

Brazilian Campeonato Paulista
4:30 PM ET - Bragantino vs Portuguesa de Desportos
4:30 PM ET - Palmeiras vs Capivariano
7:00 PM ET - AA Ponte Preta vs RB Brasil
7:00 PM ET - Marília AC vs Penapolense

Brazilian Campeonato Gaucho
5:00 PM ET - Veranópolis vs Novo Hamburgo

Primera División de Chile
5:30 PM ET - Universidad Católica vs Cobresal

Fútbol Profesional Colombiano
16' - Deportivo Pasto 0-0 Independiente Medellín
4:00 PM ET - Deportes Tolima vs La Equidad
6:00 PM ET - Atlético Junior vs Envigado
6:00 PM ET - Once Caldas vs Boyacá Chicó FC
8:00 PM ET - Atlético Huila vs Cúcuta Deportivo

Colombia Segunda División
3:00 PM ET - Bogotá FC vs Real Santander
3:00 PM ET - Expreso Rojo vs Deportes Quindío

Primera Profesional de Perú
3:00 PM ET - Alianza Lima vs Ayacucho FC
5:30 PM ET - Melgar vs Deportivo Municipal Lima
8:00 PM ET - César Vallejo vs Real Garcilaso

Primera División de Paraguay
4:00 PM ET - General Díaz vs Deportivo Capiatá
4:30 PM ET - Sportivo San Lorenzo vs Nacional
6:10 PM ET - Libertad vs Guaraní

Primera A de Ecuador
12:00 PM ET - LDU Quito vs Emelec
4:00 PM ET - El Nacional vs Independiente del Valle
4:00 PM ET - River (E) vs Mushuc Runa

Primera División de Venezuela
4:30 PM ET - Deportivo La Guaira vs Caracas F.C.

Liga Profesional Boliviana
2:00 PM ET - Universitario de Sucre vs Blooming
2:30 PM ET - Real Potosí vs Club Petrolero de Yacuiba

Australian A-League
Final - Western Sydney Wanderers 3-4 Sydney FC
Final - Perth Glory 2-2 Brisbane Roar
3/01 1:00 AM ET - Melbourne Victory vs Wellington Phoenix FC

South African Premiership
Final - Pretoria Univ 2-1 Mpumalanga Black Aces
Final - Orlando Pirates 3-1 Bay United
Half - Maritzburg Utd 0-0 Free State Stars

Primera División de Costa Rica
4:00 PM ET - Carmelita vs Pumas Generalena

Liga Nacional de Guatemala
4:30 PM ET - Antigua vs Penarol
7:00 PM ET - Suchitepequez vs Malacateco

Primera División de Honduras
4:30 PM ET - Marathon vs Olimpia
8:00 PM ET - Honduras Progreso vs Victoria
8:00 PM ET - Vida vs Platense
8:00 PM ET - Vida vs CD Motagua

Indonesian Super League
3:30 AM ET - Gresik United vs Mitra Kukar Kartanegara
7:00 AM ET - Arema Malang vs Persiram
9:00 AM ET - Sriwijaya FC vs Persipura Jayapura
MORE
Indonesia SL Home
Indonesia SL Tables
Indonesia SL Teams
Back to Top
ESPNFC Home
ESPN Mobile Web Home
En Español
Change Timezone
Help & Feedback
Terms of Use
SIGN IN