Scores & Fixtures
< Aug 1 | Aug 2 | Aug 3 >
Refresh

English FA Community Shield
10:00 AM ET - Arsenal vs Chelsea

International Champions Cup
3:00 PM ET - Fiorentina vs Barcelona

Italian Coppa Italia
11:00 AM ET - Casertana vs Lecco
11:00 AM ET - Viterbese vs Ancona
12:00 PM ET - AC Pavia vs US Poggibonsi
12:00 PM ET - Alessandria vs AltoVicentino
12:00 PM ET - Pisa vs U.S.D. Sestri Levante
12:00 PM ET - Reggiana vs Delta P.T. Rovigo
1:00 PM ET - FeralpiSalo vs Fano Calcio
2:30 PM ET - Bassano vs Pontedera
2:30 PM ET - Benevento vs Tuttocuoio
2:30 PM ET - Brescia vs Cremonese
2:30 PM ET - Cittadella vs Potenza
2:30 PM ET - L'Aquila vs Arezzo
2:30 PM ET - S.S. Matera Calcio vs Sudtirol
2:30 PM ET - Spal vs Rende
2:45 PM ET - Juve Stabia vs AS Melfi
3:00 PM ET - Ascoli vs Cosenza
3:00 PM ET - Foggia vs Lucchese
3:00 PM ET - Lecce vs Catanzaro

Friendly
10:00 AM ET - Sheffield United vs Hull City
11:00 AM ET - Brighton & Hove Albion vs Sevilla FC

Scottish Premiership
Half - Heart of Midlothian 1-0 St Johnstone
10:30 AM ET - Dundee United vs Aberdeen

Scottish Communities League Cup
10:00 AM ET - Rangers vs Peterhead

German 2. Bundesliga
Half - Fortuna Düsseldorf 1-0 SC Paderborn 07
9:30 AM ET - Karlsruher SC vs St Pauli
9:30 AM ET - SV Sandhausen vs FC Union Berlin

Russian Premier League
2nd - Lokomotiv Moscow 1-1 Dinamo Moscow
10:00 AM ET - Mordovia Saransk vs Ural Sverdlovsk Oblast
1:00 PM ET - Rostov vs Krasnodar

Belgian Jupiler League
8:30 AM ET - KSC Lokeren vs Royal Charleroi SC
12:00 PM ET - Standard Liege vs Zulte-Waregem
2:00 PM ET - OH Leuven vs Anderlecht

Austrian Bundesliga
10:30 AM ET - Austria Vienna vs SC Rheindorf Altach
10:30 AM ET - SV Josko Ried vs Wolfsberger AC
1:00 PM ET - SK Sturm Graz vs SV Grodig

Danish SAS-Ligaen
Half - AGF Aarhus 0-2 Randers FC
10:00 AM ET - Sonderjyske vs FC Copenhagen
12:00 PM ET - Brøndby vs Hobro IK

Swedish Allsvenskanliga
9:00 AM ET - IFK Norrkoping vs AIK
11:30 AM ET - Elfsborg vs Halmstad
11:30 AM ET - IFK vs Orebro SK

Norwegian Tippeligaen
9:30 AM ET - Mjondalen IF vs Odd Grenland
12:00 PM ET - Aalesund vs IK Start
12:00 PM ET - Lillestrom vs Sandefjord
12:00 PM ET - Tromso vs Stromsgodset
2:00 PM ET - Rosenborg vs Sarpsborg FK

Swiss Super League
1st - AC Lugano 0-0 FC Vaduz
1st - FC Thun 0-0 Lucerne
10:00 AM ET - FC Zürich vs Grasshoppers

Major League Soccer
5:00 PM ET - San Jose Earthquakes vs Portland Timbers (ESPN2)
7:00 PM ET - Chicago Fire vs FC Dallas

Mexican Liga MX
1:00 PM ET - Toluca vs UNAM
6:00 PM ET - Guadalajara vs Cruz Azul

Primera División de Argentina
2:30 PM ET - Olimpo de Bahía Blanca vs Newell's Old Boys
Postponed - Defensa y Justicia P-P River Plate
3:00 PM ET - Racing Club vs Belgrano de Córdoba
Postponed - San Martín de San Juan P-P Lanús
4:30 PM ET - Crucero del Norte vs Huracán
5:15 PM ET - Boca Juniors vs Unión de Santa Fe

Nacional B de Argentina
11:00 AM ET - Sp. Estudiantes (San Luis) vs Douglas Haig
2:00 PM ET - At. Paraná vs Gimnasia y Esgrima de Jujuy
2:30 PM ET - Boca Unidos vs Independiente Rivadavia
2:30 PM ET - Sp. Belgrano vs All Boys
2:30 PM ET - Villa Dálmine vs Instituto de Córdoba
4:30 PM ET - Atlético Tucumán vs Guillermo Brown

Primera División B de Argentina
10:00 AM ET - Acassuso vs Fénix
10:00 AM ET - Brown de Adrogué vs Flandria
1:35 PM ET - Estudiantes de Caseros vs Almagro

Primera División C de Argentina
10:00 AM ET - Argentino Merlo vs Dock Sud

Primera División D de Argentina
10:00 AM ET - Atlas vs Barracas Bolívar
10:00 AM ET - Liniers vs Puerto Nuevo
2:30 PM ET - Argentino Rosario vs Leandro Nicéforo Alem

Futebol Brasileiro
10:00 AM ET - Coritiba FBC vs Goiás EC
10:00 AM ET - Palmeiras vs Atletico Paranaense
3:00 PM ET - Figueirense FC vs AA Ponte Preta
3:00 PM ET - Flamengo vs Santos FC
3:00 PM ET - Internacional vs Chapecoense AF
3:00 PM ET - Joinville vs Avaí
5:30 PM ET - Sport vs Cruzeiro

Fútbol Profesional Colombiano
3:00 PM ET - Deportivo Pasto vs Once Caldas
5:00 PM ET - Jaguares de Córdoba vs Independiente Medellín
6:00 PM ET - Atlético Nacional vs Envigado
7:00 PM ET - Deportivo Cali vs Deportes Tolima
9:00 PM ET - Patriotas F.C. vs Atlético Junior

Colombia Segunda División
4:00 PM ET - Deportes Quindío vs Barranquilla FC
4:00 PM ET - Expreso Rojo vs Llaneros
4:00 PM ET - Leones FC vs Dépor FC

Primera Profesional de Perú
12:15 PM ET - Cienciano del Cusco vs Deportivo Municipal Lima
2:30 PM ET - Ayacucho FC vs César Vallejo
5:00 PM ET - Universitario de Deportes vs Real Garcilaso

Primera División de Paraguay
3:00 PM ET - Deportivo Capiatá vs Sportivo San Lorenzo
3:00 PM ET - Deportivo Santaní vs Rubio Ñú
4:30 PM ET - Cerro Porteño vs General Díaz

Primera A de Ecuador
12:30 PM ET - Club Deportivo Cuenca vs El Nacional
12:30 PM ET - LDU Quito vs Emelec
1:00 PM ET - Aucas vs River (E)
1:00 PM ET - Deportivo Quito vs Liga de Loja
3:00 PM ET - Mushuc Runa vs U. Católica
5:30 PM ET - Barcelona vs Independiente del Valle

Primera División de Venezuela
3:30 PM ET - Tucanes vs Atlético Venezuela
4:00 PM ET - Deportivo Lara vs Estudiantes de Mérida
4:30 PM ET - Llaneros vs Mineros
4:30 PM ET - Urena vs Aragua
5:30 PM ET - Caracas F.C. vs Deportivo Táchira
6:30 PM ET - Zamora vs Deportivo La Guaira

Singapore S-League
7:30 AM ET - Geylang International vs Albirex Niigata

Malaysian Super League
7:45 AM ET - Lions XII vs KL Felda United

Primera División de Costa Rica
1:00 PM ET - Liberia vs Universidad De Costa Rica
3:00 PM ET - Limon vs Cartagines
5:00 PM ET - Belen vs Saprissa
5:30 PM ET - Santos vs Perez Zeledon
7:00 PM ET - Alajuelense vs Club Sport Uruguay

Primera División de El Salvador
5:30 PM ET - CD FAS vs Atletico Marte

Liga Nacional de Guatemala
1:30 PM ET - Antigua vs Suchitepequez
4:30 PM ET - Guastatoya vs Malacateco
5:00 PM ET - Coban Imperial vs Xelaju
6:00 PM ET - Marquense vs Universidad de San Carlos

Primera División de Honduras
4:00 PM ET - C.D.Real Sociedad vs Vida

Nigeria Professional League
9:00 AM ET - El Kanemi Warriors vs Shooting Stars SC
11:00 AM ET - Bayelsa United vs Akwa United
11:00 AM ET - Dolphins vs Nasarawa United
11:00 AM ET - Enyimba vs Enugu Rangers
11:00 AM ET - Gabros vs Abia Warriors
11:00 AM ET - Giwa FC vs Kwara United
11:00 AM ET - Kano Pillars vs Lobi Stars
11:00 AM ET - Sharks vs Warri Wolves
11:00 AM ET - Taraba FC vs Sunshine Stars
11:00 AM ET - Wikki Tourists vs Heartland
MORE
Nigeria Professional Home
Nigeria Professional Tables
Nigeria Professional Teams
Back to Top
ESPNFC Home
ESPN Mobile Web Home
En Español
Change Timezone
Help & Feedback
Terms of Use